حضرت فاطمه (س) فرمودند: خدایا مرا فارغ کن که تمام توجه ام به آن باشد که برای آن خلق شده ام.
حدیث
نمایش خبر

[SOTITR]
درگذشت استاد خودآموخته تاریخ عکاسی ایران اصغر بیچاره

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
درگذشت استاد خودآموخته تاریخ عکاسی ایران اصغر بیچاره

اصغر بیچاره هنرمند برجسته عکاسی، تئاتر، سینما و گنجینه دار تاریخ عکاسی ایران در سالروز میلادش بیست و دوم خردادماه درگذشت.

موزه عکسخانه شهر، اندوه از دست دادن گنجینه گرانمایه ی عکاسی را به اهل هنر به ویژه جامعه عکاسان و تمامی دوستدارانش تسلیت می گوید. 

 

 

 

 


اصغر بیچاره هنرمند برجسته عکاسی، تئاتر، سینما و گنجینه‌دار تاریخ عکاسی ایران در سال‌روز میلادش بیست‌ و دوم خردادماه درگذشت.

موزه عکسخانه شهر، اندوه از دست دادن گنجینه گرانمایه‌ی عکاسی را به اهل هنر به ویژه جامعه عکاسان و تمامی دوستدارانش تسلیت می‌گوید‌. 

"کسی که وارد این کار می شود باید عشق داشته باشد. این کار وادی جنون است. نباید و نمی شود همین طوری وارد شد. اگر می بینید که آرشیو من این قدر گسترده شده دلیلش این است که کار من به جنون کشیده شده و از این جنون هم لذت می برم. بعضی ها به دیوانگی می رسند و بعضی ها هم مثل من به جنون. اگرچه "من"ی وجود نخواهد داشت اگر عشق وجود داشته باشد. من شب ها در میان وسایلم و آرشیوم می خوابم. چون با آن ها زندگی می کنم. حتی اغراق نیست اگر بگویم بعضی وقت ها از خانواده ام هم بیشتر دوستشان دارم. خانواده ام برایم عزیزند ولی مسایلم هم همین طور. صاحبان بسیاری از وسایلی که می بینید می شناسم. آدم هایی که زحمت و مرارت زیادی کشیدند تا تاریخ عکاسی ما ساخته شد. "

(بخشی از گفته هنرمند فقید، چاپ شده در ویژه نامه شماره یک نقش خیال ویژه اصغر بیچاره از انتشارات فصلنامه عکاسی خلاق سال سوم بهار 1386 (

"روحش شاد و یادش همیشه گرامی

>دسته بندی:آخرین اخبار
تعداد بازدید 943 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات